Search

ChinaPost: Washi Tapes, czyli taśmy Washi


Washi Tapes możecie kojarzyć jako papierowe taśmy z nadrukami. Pierwotnie wytrzymałe, cienkie, lekko prześwitujące, samoprzylepne oraz w miarę możliwości elastyczne. Ich wzory są nieograniczone, a w internecie możemy znaleźć praktycznie każdy wzór, który nas usatysfakcjonuje.
Dzisiejszy wpis poświęcę właśnie taśmom Washi, jednak w wersji AliExpress'owej :).

Taśmy Washi mają wiele zastosowań, w końcu to nie jest tylko zwykła, prosta taśma klejąca. Brak pomysłów? Przedstawię zaledwie garść: ozdabianie kartek okolicznościowych, zeszytów, plannerów, pamiętników, ścian, zdjęć, notesów, ilustracji, gadżetów, puszek, książek, klawiszy, organizerów, mebli, spinaczy, zakładek, wieszaków drewnianych, kabli, wykonywanie albumów scrapbookingowych, pakowanie prezentów, przegródki do zeszytów/organizatorów/dokumentów, jako etykiety. [Na końcu posta przykładowe zastosowania znalezione w sieci].

Wcześniej widziałam te taśmy w wielu sklepach, ale nigdy nie zdecydowałam się na większy zakup. Kilka razy podchodziłam do tematu ale zawsze mi coś nie pasowało. W stacjonarnych sklepach jednak wybór jest okrojony a same taśmy dosyć drogie. Kiedy zabłądziłam na Aliexpress po raz pierwszy (tak, wiem że późno :D), dotarłam w końcu do sklepu z cudownymi wręcz wzorami taśm. Zaryzykowałam, zamówiłam od razu prawie wszystkie i nie pożałowałam!

Chociaż nie zajrzałam w feedback, nie zawiodłam się. Wzory okazały się być piękne, dokładnie jak na załączonych zdjęciach. Wydruk również był niczego sobie. Taśm w sumie zamówiłam 12. Opakowania dedykowane taśmom są solidnie wykonane - z grubego, śliskiego "kartonu" wysokiej jakości, dzięki czemu nie jest konieczne ich rozpakowywanie- chronią taśmę, zapobiegają blaknięciu.

Taśmy z tej aukcji mają jednak dość ważną wadę- niektóre rwały się podczas rozwijania (około 2 na 12). Jednak jak na taką ilość i cenę to naprawdę niezły wynik, a z darciem można sobie dać radę, po prostu dużo wolniej rozijać :).

Podsumowując, mimo faktu, że niektóre taśmy drą się (choć jest na nie sposób) jestem w nich całkowicie zakochana ze względu na ich rozmiar oraz wzory, które są dosłownie bajeczne. Nie licząc kociaka wzorów zamówiłam 11 z 20 więc jest jeszcze co domawiać. Taśmy są NAPRAWDĘ tanie, w granicach 0.99$ - 1.28$ czego nie dostaniemy stacjonarnie w takiej cenie i z takim wzorem u nas za żadne skarby.

Kociakowa Washi (1.32$) pochodzi od tego samego sprzedawcy, więc nie mogłam jej pominąć. Kupić ją można tutaj. [Tytuł aukcji: 2cm*10m Multiform Cat washi tape DIY decoration scrapbooking planner masking tape adhesive tape kawaii stationery]

Całą resztę taśm znajdziecie na jednej aukcji, a dokładnie tutaj. Wzorów jest więcej niż ja posiadam - w sumie jest ich 20 - więc naprawdę polecam je przejrzeć. [Tytuł aukcji: 1.5/3cm Poetical Landscape washi tape DIY decorative scrapbooking sticker planner masking adhesive tape label school supplies]

Poniżej kilka skradzionych pomysłów, do czego możecie użyć taśm.


Brak komentarzy

Publikowanie komentarza