Search

Organizacja przestrzeni

Każda kreatywna dusza, dobrze wie, jak ważna jest organizacja naszego "dorobku". Ciężko jest pracować, kiedy nic nie ma swojego własnego miejsca. Postanowiłam więc, by odnaleźć perełki w organizacji przestrzeni. Sama jestem na etapie wykańczania swojego gniazdka, więc z pewnością wrócę do tematu, by pokazać jak to u mnie wygląda :).
Muszę wspomnieć, że niesamowicie urzekły mnie stanowiska z pegboardami, nie sądziłam, że tak kolorowe i drobne pierdoły, można wyeksponować bez chowania za frontami tak, by to wyglądało nadal dobrze, estetycznie i nie gryzło się z nowoczesnym/skandynawskim/industrialnym wnętrzem. Gdzie mogę kupić pegboard na całą ścianę?! Zaczynam szukać!


Przy okazji szukania szaf, natknęłam się na zagraniczną stronkę, która specjalizuje się w szafach do organizacji kreatywnej. Tego się nie spodziewałam :D. Szafy - The WorkBox 3.0 oraz inne od The Original ScrapBox - są personalizowane łączone ze stanowiskami pracy, przeznaczone do małych pomieszczeń- po zamknięciu są zdecydowanie mniejsze. Obejrzeć możecie je tutaj, a poniżej przykład takiej szafy.


Szuflady bardzo łatwo zagospodarować - wystarczą gotowe wkłady z przegródkami lub większa ilość wkładów, koszyków, pojemników. Warto pamiętać, żeby w szufladach jednak znalazło się to, co najbardziej nam potrzebne podczas pracy (logiczne) oraz by utrzymywać w nich porządek, to chyba najbardziej kłopotliwe miejsce do organizacji, ciągłe otwieranie może powodować, że zrobi nam się bajzel, także wszelkie artykuły, które mogą się przemieszczać (np. taśmy) muszą mieć swoje miejsce.


Stojaki nie są jeszcze popularną formą przechowywania, ale jedno jest pewne - nie tylko spełniają rolę przechowywania. Nie można zaprzeczyć, że służą również jako ozdoba, wyposażenie wnętrza, zagospodarowanie pustej przestrzeni. Są również niesamowicie wygodne - zamiast wyciągać z szafy tony pudeł, kubków, koszy, wszystko mamy od razu pod ręką bez robienia bałaganu.Jedno muszę przyznać - spodziewałam się, że ten post napiszę bardzo szybko a przesiedziałam przy nim ładnych pare godzin, z jednego pomysłu na następny w proponowanych i w końcu się pogubiłam  :). Mogłabym siedzieć jeszcze wiele dni szukając kolejnych, bo tak naprawdę, ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

1 komentarz