Search

Rainbow Loom


Rainbow Loom - określany jako krosno do wykonywania bransoletek i innych plecionek. Jakiś czas temu cieszył się ogromną popularnością, do jakiego sklepu się nie weszło, od razu w oczy rzucały się kolorowe gumki. Jako gadżeciara oczywiście nie potrafiłam sobie odmówić.


Rainbow Loom to świetny pomysł na zabicie czasu oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Możemy znaleźć setki pomysłów na bransoletki, breloczki, ozdoby itd. Podczas tworzenia, ćwiczymy przede wszystkim pamięć.

Niektóre ceny zestawów Rainbow Loom są kosmiczne, jednak możemy kupić dobrej jakości gumki za niewielką cenę, jeżeli tylko dobrze przeszukamy sklepy. Nie warto jednak inwestować w te najtańsze podróbki, bo to gwarancja tego, że gumki z całą pewnością sparcieją i będą już tylko do wyrzucenia.

Co nam będzie potrzebne najbardziej? Oczywiście krosno, oryginalne (regulowane), wersja mała (8 oczek) lub z dwoma oczkami - często dodawana do małych zestawów (na zdjęciu niebieska obok żółtego szydełka) by nie trzeba było od razu kupować profesjonalnego krosna i wydawać masy pieniędzySzydełko - polecam te z metalowymi haczykami, są zdecydowanie wygodniejsze i bardziej precyzyjne. Zazwyczaj do gumek dodawane są malutkie szydełka (poniżej różowe). Gumki - najlepiej te lepsze jakościowo, by nie parciały, lecz nie koniecznie oryginalne, bo potrafią kosztować. Zapięcia - o te nie ma się co martwić, gdyż zazwyczaj dodawane są do gumek- klipsy typu C, S lub O - osobiście uwielbiam C-klipsy.

Słynne gumki to nie tylko zabawa dla dzieci, nawet nie zliczę u ilu gwiazd je widziałam. "Szydełkowanie" niesamowicie wciąga i wbrew pozorom nie jest takie trudne. Poza tym nie musimy przecież ograniczać się wyłącznie do bransoletek. Możemy również ozdabiać banalne rzeczy wokół siebie- mnie urzekło szczególnie oplatanie kabli.

Trochę suchych faktów: Rainbow Loom zostało wynalezione w 2011 roku przez Cheong Choon Ng w Novi, Michigan. W roku 2014 uznane zostało za zabawkę roku w czasie wręczania nagród TOTY w Stanach Zjednoczonych. 

Możliwości są nieskończone i stale powstaje coś nowego. Na YouTube znajdziemy od groma tutoriali, pozatym na rynku jest wiele książek i gazet z instruktażami. Zanim zaczniemy szydełkować warto zapoznać się z podstawami, istnieje dużo zakończeń, trików, i sposobów, o których musimy pamiętać podczas tworzenia czegoś nowego.

Cześć!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz