Search

Happy Planner - Dzienny planner 2017 od Madamy

[źródło: Facebook Madama]
Na Happy Planner od Madama natknęłam się jesienią 2016 i niecierpliwie czekałam na premierę edycji 2017. Po wielu podejściach do innych plannerów - nieudanych oczywiście - myślałam, że w końcu natknęłam się na coś dla siebie - i nie pomyliłam się.


Odpowiadał mi przede wszystkim ilością dodatkowych stron typu 30-dniowe wyzwanie, planowanie, miejsca na notatki, dobrze zaplanowana strona dnia, dużo miejsca, żeby wyżyć się trochę kreatywnie. Uwielbiam bullet journal'e, sama taki prowadzę, jednak jest to zbyt pracochłonne by prowadzić codzienny. Dlatego opcja takiego plannera była dla mnie idealna.
[źródło: Facebook Madama]
Jedyną wadą jaką mogę zarzucić Happy Planner'owi to zbyt cienki papier (poniżej widać przebijanie stron) i nie najlepszej jakości druk. Chociaż nie chcę wiedzieć, jak gruby byłby planner gdyby miał większą gramaturę papieru, już teraz wygląda jak solidna książka :).

Mapa celów - planowanie roku w sześciu krokach - podsumowanie, wartości, szczęście, cele, plan idealny oraz działanie. To chwila, którą poświęcamy na zastanowienie się, co jest dla nas naprawdę ważne, oraz dobre zaplanowanie naszej przyszłości, dzielenie na etapy i kategorie. Happy Planner zawiera dużo stron tego typu, które pomogą Ci w organizacji.

Podsumowanie - konkretnie minionego roku, czasem trzeba się trochę zastanowić co tu wpisać, z pozoru proste pytania, ale jednak nie do końca.

Szczęście - tu można dać ponieść się fantazji, przecież nie trzeba wymieniać konkretnych czynności, sytuacji, można zaszaleć z własną interpretacją. No właśnie, a Ty jak interpretujesz szczęście?

Cele - po określeniu swoich wartości, czas postawić przed sobą nowe, realne do wykonania cele. Podobno gdy je spisujemy, zwiększa to szansę na ich realizację. Cele przede wszystkim wzbudzają w nas nadzieję na lepszą przyszłość, dają nam motywację do działania, inspirują. Nie trzeba się spinać, daj się ponieść fantazji :)

Cele - jak podzielić cele? To również jest ważne przy ich tworzeniu. Wiadomo, jeśli dobrze zabierzemy się za ich podział, łatwiej będzie nam je realizować. Musisz sobie uświadomić, co da Ci spełnienie danego celu, czy naprawdę jest on taki ważny?

100 rzeczy, które chcę zrobić do końca 2017 roku - tutaj można się zamyślić! Mimo, że naprawdę potrafię sporo postanowić i o wielu rzeczach do spełnienia wciąż myśleć, nawet 40-tki nie udało mi się zapełnić :).

Plan idealny - jak dla mnie zbyt konsekwentne podejście do tematu, na połowę pytań nie byłam w stanie odpowiedzieć. Jednak nie ukrywam, że próbuję :).

Twój czas - ta strona może się okazać naprawdę przydatna. Zaskakujące może być, jak chcemy zmienić swoje gospodarowanie czasu w stosunku do tego, jak wygląda ono aktualnie.

Planner celu - wybieramy najważniejsze cele i realizujmy je skrupulatnie. Naprawdę przydatna strona, jedna z najlepszych. Pomaga skupić się na naszych najważniejszych celach, podzielić je na etapy, odznaczać osiągnięte. Można ułatwić sobie drogę do ich spełnienia przez rozpisanie od czego zacząć.

Szczegółowy planner miesięczny - nic bardziej potrzebnego. Po co kartkować setki stron, kiedy cały podgląd mamy na jednej stronie? Daty, wydarzenia, urodziny, ważne sprawy - wszystko w jednym miejscu.

Planner miesięczny - dla mnie, biorąc pod uwagę możliwości planu miesiąca, ta akurat stała się stroną, na której owszem, miesiąc streszczam, ale w zdecydowanie innej formie niż pisemna - naklejki, pamiątki, rysunki.

Stały harmonogram - mój niestety bardzo często się zmienia, dlatego sama nie wypełniam. Jeżeli jednak jesteś uczniem/uczennicą, nic tylko wpisać plan lekcji :).

Kieszonka znajdująca się na tylnej okładce, niby niepozorna, ale niesamowicie przydatna. Każda szanująca się dziewczyna z takim plannerem wie, że gdzieś te wszystkie planner'owskie gadżety trzeba pochować a jednocześnie mieć je zawsze pod ręką - w takim celu jest właśnie ta kieszonka - naklejki, zakładki, wycinki, notatki do wpisania "na potem", hulaj dusza a wszystko pod ręką :)

Cześć! ❤

Brak komentarzy

Prześlij komentarz